Oční krém: Marketingový tah nebo nutnost?

Na kosmetickém trhu je řada produktů, některé jsou pro nás samozřejmé, nad jinými někdy kroutíme hlavou a přemýšlíme, co je to zase za experiment. Jak je to s očními krémy? Vymysleli je v laboratořích také jen proto, abychom měli co kupovat, nebo opravdu mají smysl a oční okolí vyžaduje jinou péči než zbytek obličeje? Čtěte dál a dozvíte se víc.

14. 6. 2019

Ženy řeší v oblasti očí nejčastěji dva problémy. Prvním jsou tmavé kruhy pod očima. Ty jsou způsobeny únavou, stresem, nedostatkem spánku, kdy se tělo snaží rozpumpovat živiny do těla, a proto se kapiláry rozšíří. Jde vlastně o krev, která se nažene pod oči. Jak to nejefektivněji řešit? Víc spát a snažit se méně stresovat, ač to zní jednoduše...Druhým nejčastějším problémem je oteklost pod očima. Ta je převážně způsobena jídlem. Když si dáme hodně tučné nebo slané jídlo, náš mozek automaticky vysílá signál, že má žízeň. Proto to vše zapijeme velkým množstvím vody. Takové náhle velké množství vody se ale v těle zadrží a způsobí oteklost. Řešením je stravovat se vyváženě a nezapomínat na zeleninu, která obsahuje velké množství draslíku, který se s tuky a solí dokáže poradit lépe než velké množství vody.

Zatím to vypadá, že problémů v okolí očí nám žádný krém nezbaví, přece jen ho ale potřebujeme. Kůže v okolí očí je tenčí, obsahuje méně tukových a kolagenových buněk. Je přibližně 1 mm tlustá, zatímco na zbyteku obličeje je pleť tlustá 2-3 mm. Proto je oční okolí nachylné k vysoušení. Tomu na rozdíl od tmavých kruhů pod očima nebo oteklosti můžeme předejít (nebo to spravit, pokud už k vysušení došlo). Základním pravidlem pro něj je hydratovat, hydratovat, hydratovat.

Je potřeba k hydrataci očního okolí ale potřeba zvláštní oční krém? Nestačí ten pleťový? Jelikož je kůže pod očima jemnější a citlivější, obsahují oční krémy méně aktivních látek než klasické pleťové krémy, aby oblast kolem očí nebyla přetěžována. To znamená, že si v podstatě kupujeme méně účinný pleťový krém v menším balení. Pokud chcete ušetřit, stačí pleťový krém namíchat s čistým bambuckým máslem nebo čistým hydratačním krémem a tím ho naředit. Tak či tak se nezbavíte nutnosti mít dva produkty - pleťový a oční. 

Hydratační oční krém, který můžete v případě nouze použít na celý obličej

Jak už bylo zmíněno výše, oční okolí je hlavně potřeba intenzivně hydratovat. Kruhy pod očima a oteklost jsou hlubším problémem spojeným se životosprávou. Žádný oční krém vám nepomůže se těchto problémů navždy zbavit. Nicméně oční krémy dokážou projevy těchto potíží zmírnit. Oteklost řeší nejčastěji chladivou složkou nebo studeným železným aplikátorem.. Pokud chcete zmírnit kruhy pod očima, vyberte si oční krém s vitamínem C, který pomůže oční okolí projasnit a napumpovat vitamíny. Mít “hotový” kalíšek s očním krémem je navíc pohodlné, produkt je již správně namíchaný a můžete si být 100% jisté, že to nebude pro vaše oční okolí velká zátěž.Oční krém s extraktem z hlemýždího slizu perkfektně hydratuje

A na závěr malé varování. Nepoužívejte pleťové krémy, séra a jakékoliv produkty s obsahem kyselin v okolí očí! Napomáháte tak vzniku vrásek. Pokud chcete oddálit jejich vznik, začněte včas hydratovat pomocí naředěných pleťových krémů nebo speciálních očních krémů. Některé oční krémy obsahují přiměřené množství kolagenu, které navíc napomáhá oční okolí zpevnit.

Oční krém s kolagenem pomáhá kromě hydratace zpěvnit oční okolí